Naši ugostitelji sudjelovali na 11. Nacionalnom savjetovanju o gospodarstvu i poduzetništvu u Šibeniku

Autor: Administrator , 11. 6. 2007.

Na 11. Nacionalnom savjetovanju o gospodarstvu i poduzetništvu koje je održano od 31. svibnja do 02. lipnja u hotelskom naselju Solaris kod Šibenika sudjelovali su i učenici ugostiteljske struke naše škole.

Naime, Virovitičko-podravska županija ove je godine bila domaćin savjetovanja, pa se tih dana predstavljalo gospodarstvo, poduzetništvo ali i turizam i ugostiteljska ponuda našega kraja.

Kako je između ostalog za preko 700 sudionika nacionalnog savjetovanja Županija Virovitičko-podravska bila i domaćin i na ručku, odlučeno je da se gostima posluže autohtona jela podravsko-slavonske kuhinje. Taj veliki dio posla odradilo je 7 učenika naše škole koji se obrazuju za zanimanje kuhar, zajedno sa svojim nastavnikom Darkom Baričevićem.

U Šibeniku su bili slijedeći učenici:

Polona Rukavina III.b razred

Zvonimir Tomašek, III. b razred

Kristijan Šiptar, II. c razred

Duško Štefanić, II. c razred

Christine Kihler, II. c razred

Mateja Mihoković, II. c razred

Dijana Stipčić, I. d razred

Za sve uzvanike i goste pripremljen je slijedeći Menu:

* srneći gulaš sa suhim voćem

* srneća pisanica u umaku od gljiva

* krvavice, kobasice i pečenice uz heljdinu kašu

* podravsko slavonski pladanj ( kulen, domaća suha kobasica, švargla, suha slanina i čvarci te domaći sir i vrhnje )

i na kraju pregršt pravih domaćih kolača, kruh iz krušne peći te svježe jagode, trešnje i jabuke iz podravske ravnice.

O tome kako su se naši učenici snašli pripremajući hranu u pravoj , velikoj hotelskoj kuhinji, dovoljno govori podatak da su nakon ručka svi pladnjevi u hotelskom restoranu ostali prazni, a učenicima zajedno s njihovim nastavnikom ponuđeno je da ostanu raditi i preko ljeta.

Izvor: S.Š. Pitomača