Stručna ekskurzija - Italija

Autor: Alena Hrvoić, 17. 2. 2012.

Učenici Srednje škole Pitomača, poljoprivredni smjer poljoprivredni gospodarstvenik i agroturistički tehničar uz pratnju profesora struke Branke Pavoković i Tomislava Kakše posjetili su najveći Europski poljoprivredni sajam Fieragricola u Veroni.

4. veljače 2012. oko 9.00 sati učenici su stigli u Veronu gdje su s nastavnicima i voditeljicom puta obišli stari grad i zanimljive građevine iz daleke prošlosti. Oko 11.00 sati uputili su se prema poljoprivrednom sajmu. Na sajmu je bilo sveukupno 1263 izlagača iz 38 stranih zemalja. Sajam je podijeljen na pet tematskih cjelina koje zajedno pružaju kompletnu ponudu proizvoda, usluga i tehnologija za modernu poljoprivrednu proizvodnju. Predstavljene su i najnovije tehnologije i postupci za dobivanje biogoriva, bioetanola, solarne i hidroenergije , korištenje otpada iz poljoprivrede za dobivanje energije, tretmani i postupci za preradu gradskog otpada te nova generacija vozila koja ne zagađuju okoliš.

Sljedeće jutru učenici su se zajedno s nastavnicima i voditeljicom uputili prema Veneciji koja ih je oduševila poznatim gondolama i karnevalom koji se ovih tjedana odvija u Veneciji.

Neven Barišić, 1.b

Izložba mehanizacije