Natjecanje učenika GASTRO 2012.

Autor: Alena Hrvoić, 5. 3. 2012.

Na regionalnom natjecanju GASTRO 2012. koje je održano u Daruvaru 29. veljače 2012., natjecali su se i učenici naše škole.

29. veljače 2012. održano je regionalno natjecanje GASTRO 2012. u Daruvaru. Natjecanje se je odvijalo na četiri lokacije: Ekonomska i turistička škola Daruvar, hotel Termal, restoran Terasa i Central Rudolf Steiner. Natjecali su se učenici iz sedam županija istočne Hrvatske: Bjelovarsko - bilogorske, Virovitičko - podravske, Požeško - slavonske, Brodsko - posavske, Osječko - baranjske, Vukovarsko - srijemske i Koprivničko - križevačke županije. Učenici su se natjecali u devet disciplina: pripremanje menija, posluživanje menija, pripremanje slanog i slatkog jela pred gostom za dvije osobe, pripremanje hladnog slanog izloška, pripremanje hladnog slatkog izloška, pripremanje barskih mješavina, poslovanje recepcije hotela, poslovanje putničke agencije, predstavljanje turističkog mjesta - destinacije.

Da su naši učenici vrijedni u svojoj budućoj struci, pokazuju i rezultati koje su postigli na ovom natjecanju. Učenik Marko Kovačić pod vodstvom mentora Darka Mihokovića osvojio je 1. mjesto u 2. disciplini: Posluživanje menija. U četvrtoj disciplini: Priprema hladnog slanog jela, 3. mjesto osvojila je Lucija Bregovec pod vodstvom mentora Darka Baričevića. U 5. disciplini: Priprema hladnog slatkog jela, 3. mjesto osvojila je Iva Tržić pod vodstvom mentora Darka Baričevića. U 1. disciplini: Pripremanje menija, 3. mjesto osvojila je Marina Smrček pod vodstvom mentora Darka Baričevića. U 3. disciplini: Prigotavljanje jela pred gostom - flambiranje, 4. mjesto osvojio je Ivan Barčan pod vodstvom mentora Darka Baričevića. U 6. disciplini: Barsko posluživanje, 7. mjesto osvojio je Jasmin Ivanović pod vodstvom mentora Darka Mihokovića.

Čestitamo našim učenicima, a učeniku Marku Kovačiću želimo mnogo uspjeha na državnom natjecanju GASTRO 2012. koje će se održati u travnju u Dubrovniku.

Pobjednik Marko Kovačić i mentor Darko Mihoković

Priprema hladnog slanog jela

Lucija Bregovec 3.d

Priprema hladnog slatkog jela