Pitomačanke osvojile drugo mjesto

Autor: Alena Hrvoić, 11. 4. 2012.

Ekipa Srednje škole Pitomača osvojila je drugo mjesto na županijskom natjecanju u atletici za djevojke.

U pojedinačnoj konkurenciji prva mjesta osvojile su Marijana Presečan u utrci na 100 metara, Majda Kodžaga u bacanju kugle, Sandra Sever u skoku u dalj i Josipa Došlin u skoku u vis. Štafeta 4*80m osvojila je treće mjesto u sastavu Čor Violeta, Kukec Anita, Presečan Mariana i Kunštek Kristina.

Ekipu su još činile Marija Barkić,  Dora Franjić, Petra Jakupec, Petra Ratajec,  i Nikolina Karlovčan. Muškoj ekipi Srednje škole Pitomača pripalo je četvrto mjesto, a najuspješniji u pojedinačnoj konkurenciji bili su Ivan Kožarić koji je osvojio prvo mjesto u  soku u vis i Matija Begović koji je bio drugi u skoku u dalj.

Iako se ove godine nismo plasirali u poluzavršnicu zbog 7 bodova manje od prvoplasirane ekipe, zadovoljni smo s drugim mjestom ženske ekipe.

Djevojke su u svojim disciplinama ostvarile očekivane rezultate i osvojena odličja najbolja su im nagrada za uloženi trud.

U muškoj konkurenciji je četvrto mjesto bilo očekivano, a veseli činjenica da su se Ivan Kožarić i Matija Begović okitili medaljama – rekla je Maja Kirin, prof. TZK i voditeljica atletskih ekipa.

Izvor: Podravski list, 10.4.2012.