Osvojili smo 4. mjesto na međunarodnom natjecanju Gastro 2012. u Dubrovniku

Autor: Alena Hrvoić, 9. 5. 2012.

Od 16. do 19. travnja održano je 32. međunarodno natjecanje učenika turističkih i ugostiteljskih škola Gastro 2012. u Dubrovniku. Na natjecanju je sudjelovalo 350 učenika iz Hrvatske i regije, a naš učenik Marko Kovačić - smjer konobar,  pod vodstvom mentora Darka Mihokovića osvojio je 4. mjesto u 2. disciplini: Posluživanje svečanog menija.

Dodjelom medalja i plaketa 18. travnja 2012. na Babinom kuku zaključeno je 32. Državno i međunarodno natjecanje učenika – GASTRO 2012. U devet disciplina natjecanje se održavalo od 16. do 18. travnja, a domaćin Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik može svakako biti zadovoljna umijećima ovih mladih ljudi koji su se iskazali i kvalitetom i kreativnošću urađenoga.

Po riječima savjetnika ministra turizma Ivana Bašića, možemo biti zadovoljni onim što se proteklih godina događalo kada su u pitanju turistička i ugostiteljska zanimanja. Napravili smo velik pomak pa je samo ove školske godine upisano 1200 učenika više nego godinu dana ranije, rekao je Bašić i dodao kako je ove godine u Hrvatskoj upisano 5600 učenika u prvu godinu turističkih i ugostiteljskih škola. Istaknuo je kako je i to natjecanje pokazalo da možemo biti zadovoljni umijećem učenika koji su se iskazali i kvalitetom i kreativnošću.

No, domaćin bi za ubuduće svakako trebao više pozornosti obratiti i na onaj marketinški dio, jer zaista je velika šteta što je tek mali dio ljudi mogao uživati u pogledu na sve ono što su učenici odradili. Stoga velike čestitke na znanju i umijeću budućim profesionalcima (a oni to zapravo već i jesu!)

Na 32. državnom i međunarodnom natjecanju učenika turističkih i ugostiteljskih škola Gastro 2012. u Dubrovniku, učenik Srednje škole Pitomača Marko Kovačić, smjer konobar  pod vodstvom mentora Darka Mihokovića osvojio je 4. mjesto u 2. disciplini: Posluživanje svečanog menija. Domaćin 32. natjecanja bila je Turistička i ugostiteljska škola iz Dubrovnika.

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji.