Sportske igre mladih 2012

Autor: Josip Ivoš, 20. 5. 2012.

Sportske igre mladih najveći su projekt za djecu i mlade čiji je temeljni cilj promocija zdravog načina života i prijateljstva. Prijave su već u tijeku od 01. svibnja i traju do 15. lipnja 2012. i potpuno su su besplatne, kao i sudjelovanje u svim krugovima natjecanja.

Sportske igre mladih već 15 godina pod sloganom „Živimo život bez droge jer droga uzima život“ osnovcima i srednjoškolcima iz cijele Hrvatske, za vrijeme ljetnih praznika, nude mogućnost za potpuno besplatno sudjelovanje u natjecanjima u deset sportova (mali nogomet, ulična košarka, rukomet, odbojka, graničar, tenis, stolni tenis, odbojka na pijesku, badminton i šah), a najuspješniji pojedinci i ekipe putuju na besplatno mini ljetovanje kao sudionici Finala u Splitu.

Ideja Igara rasla je iz godine u godinu i Igre su postale prepoznatljiv brend u Republici Hrvatskoj i susjednim zemljama Europe.

Tijekom godina djelovanja kroz druženje i sport, Sportske igre mladih promiču način života, čiji su temelji razumijevanje, prijateljstvo, solidarnost i fair-play, kao najdjelotvornija alternativa svim mogućim negativnim čimbenicima današnjice i time postali najveća ovakva manifestacija u svijetu. Prošle godine je na Igrama sudjelovalo 79.610 djece i mladih.

Učenici koji su zainteresirani za sudjelovanje na Županijskim i Finalnim najtecanjima u Splitu mogu putem internetske stranice www.igremladih.org/prijave/  napraviti prijavu i pronaći opširnije informacije.