Završena edukacija učenika volontera programa Tutorski centar

Autor: Alena Hrvoić, 18. 10. 2012.

Osmero učenika Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača sudjelovalo je na edukacijama u Obiteljskom centru Virovitičko - podravske županije kako bi postali volonteri. Cilj programa Tutorski centar je pomoć učenika srednje škole u učenju učenicima viših razreda osnovne škole. Kroz tri dana edukacije naši učenici su se pripremili za rad u programu u kojem će svom štićeniku pomoći u savladavanju pojeidinih školskih zadataka.

U utorak, 16. listopada 2012. završena je edukacija volontera za program pomoći u učenju Tutorski centar. 15-tak novih volontera srednjih škola iz Virovitice zajedno s 8 volontera Srednje škole iz Pitomače završilo je trodnevnu edukaciju, te će tijekom ove školske godine pomagati svojim štićenicima - učenicima osnovnih škola Virovitice i Pitomače u savladavanju školskog gradiva.

Kroz edukaciju prošli su teme:

• komunikacija
  • kako izgraditi odnos s svojim štićenikom
  • vještine smislenog učenja.

U srijedu, 24. listopada 2012. oni će upoznati svoje štićenike, te će započeti s volonterskim radom. Želimo im svima da uživaju u volontiranju!