Učenice Srednje škole Stjepana Sulimanca sudjelovale na 24. Smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske

Autor: Alena Hrvoić, Josip Ivoš, 25. 10. 2012.

U Primoštenu se od 15. do 17. listopada 2012. godine održala 24. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, gdje su svoje radove, inovacije i baštinu prezentirali učenici iz 85 učeničkih zadruga. Na smotri su sudjelovali i učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače.
Predstavljajući svoje radove, učenici zadrugari i njihovi voditelji pokazali su svoje umijeće u izradi različitih predmeta i poduzetničke kompetencije, ali i spremnost da njeguju i čuvaju kulturnu baštinu i običaje svog zavičaja.

Od 15. - 17. listopada u Primoštenu je održana 24. smotra učeničkih zadruga na državnoj razini. S obzirom da je Učenička zadruga Kostanj Srednje škole Stjepana Sulimanca pobijedila na regionalnom natjecanju u Đulovcu, učenice 3.b razreda: Martina Čajkulić i Ana - Marija Balija pod vodstvom nastavnica Branke Pavoković i Ivane Kralj, sudjelovale su na smotri i predstavile našu Učeničku zadrugu Kostanj. Tema s kojom su učenice predstavile Zadrugu je kopriva, a učenice su prezentirale kruh od koprive i sok od koprive.

Inovativnost, kreativnost i poduzetništvo mogla se vidjeti na svakom štandu, u svakom prirodno izrađenom sapunu, unikatnom izrađenom nakitu od taljenog stakla ili keramike, glinenim ukrasnim predmetima i prirodnim sokovima i zimnici napravljenima od voća i povrća iz školskih vrtova. Uz javno predstavljanje proizvoda i praktični prikaz proizvodne aktivnosti, mali su zadrugari članovima državnog prosudbenog povjerenstva također prezentirali izvješće o radu učeničkih zadruga i kurikulum učeničke zadruge te usmeno predstavili program rada zadruge i postignuća. Najuspješnija učenička zadruga, prema ocjeni prosudbenog povjerenstva, sudjelovat će na svjetskoj izložbi učeničkih zadruga, koja će se održati u Manchesteru iduće godine.

S obzirom na posjećenost štanda naših učenica i njihovih nastavnica, vidljivo je koliko je važnost teme jedinstveno predstavljena i koliko je bila interesantna posjetiteljima.

Fotografije možete pogledati u galeriji fotografija.

Izvor: AZOO