Završeno CMS natjecanje "Skockajte web!" 2012 - naša škola među deset najboljih u Hrvatskoj!

Autor: Josip Ivoš, 11. 11. 2012.

Nakon tri tjedna pomnog pregledavanja i uspoređivanja svih prijavljenih školskih webova, Ocjenjivački sud natjecanja 'Skockajte web! 2012' donio je odluku o ovogodišnjim pobjednicima. Izbor nije bio ni jednostavan ni lak jer su mnoge škole ponudile kvalitetne webove s dosta korisnog sadržaja pa se moralo paziti i na objektivnost i na pravednost finalne odluke o najboljima. Na natjecanju je sudjelovalo 120 škola, a naša se škola našla među 10 finalista natjecanja.

Ocjenjivački sud, koji je ove godine imao čak 18 članova, razmotrio je ažurnost, informativnost i vizualnu privlačnost webova, kao i na poštivanje kriterija navedenih na stranici Kriteriji natjecanja te na kraju odabrao najbolje, odnosno one škole čiji su webovi pokazali usklađenost s preporukama za izradu dobrog weba, u prvom redu poštivajući kriterije ažurnosti, angažiranosti i timskog promišljanja, ali i sve ostale kriterije natjecanja te ostavili dojam vizualne privlačnosti.

Iznimno smo ponosni na to što se web stranica naše škole našla među probranim finalistima, ondnosno među deset najboljih.

"Drago nam je što je Vaša škola prepoznata kao jedna od deset najboljih u kategoriji te Vas ovim putem obavještavamo da ćemo plaketu s pohvalom poslati poštom na adresu Vaše škole." - stoji u dopisu koji smo dobili od Uredništva portala Skole.hr.

Pobjednici natjecanja u kategoriji srednjih škola su:

1. Srednja škola Marka Marulića Slatina
2. Upravna i birotehnička škola
3. Graditeljska škola Čakovec

Webovi škola plasirani među prvih deset najboljih - finalisti - u kategoriji srednjih škola prema glasovima strucnog Ocjenjivackog suda su, abecednim redom:

Webovima škola koji su se plasirali među deset najboljih školskih webova u svojoj kategoriji, CARNet dodjeljuje pohvalu za ostvareni plasman.  Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada bit će upriličeni u srijedu, 14. studenog, u 14 sati tijekom svečanosti zatvaranja CARNetove korisničke konferencije CUC koja se održava u Rijeci. I ove je godine prije dodjele nagrada organiziran Susret najskockanijih kao prilika za razmjenu iskustava i ideja vezanih uz kreiranje školskih webova.

Smatramo da je ocjenjivački sud objektivno ocjenio sve webove prijavljene na natjecanje i pobjedu dao najboljima. U duhu  duhu fair-playa čestitamo pobjedniku natjecanja Srednjoj školi Marka Marulića iz Slatine. Svjesni smo nedostataka naše web stranice, a pred nama je nova školska godina i novi izazov. Zasukati ćemo rukave i raditi na poboljšanju naše stranice.  Nadamo se da ćemo iduće godine ostvariti bolji rezultat.