Naša profesorica Branka Pavoković na izbornoj skupštini NSZSŠH izabrana za zamjenicu predsjednika Sindikata

Autor: Josip Ivoš, 12. 11. 2012.

Povjerenici Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske (NSZSŠH) ponovno su izabrali Branimira Mihalinca za predsjednika. Branimir Mihalinec bio je predsjednik NSZSSH-a i protekle četiri godine, a u novom mandatu tu će dužnost obavljati do 2016. godine. Međutim, s ponosom objavljujemo da je za zamjenicu predsjednika Sindikata prema novim odredbama Statuta, izabrana naša profesorica - gđa. Branka Pavoković, povjerenica Sindikata Virovitičko - podravske županije.

U opatijskom hotelu ADRIATIC počela je u petak, 9. studenog izborna skupština Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školamaHrvatske. Skupštinu je otvorio predsjednik sindikata Branimir Mihalinec pozdravivši sve prisutne i zaželivši im uspješan rad i boravak na skupštini.

Skupština je izabrala radno predsjedništvo kojim predsjedava Sibilla Roth, povjerenica područnog odbora Rijeka. Skupština je odala posebno priznanje i zahvalu dvojici doajena našeg sindikata koji su ove godine umirovljeni. Osim zahvala, Dragan Dodig i Petar Puc primili su i prigodne poklone. Skupštinski se rad nastavio izvješćima o radu predsjednika sindikata, glavnog tajnika, predsjednika nadzornog odbora i fonda solidarnosti. O izvješćima predsjednika i glavnog tajnika vodila se rasprava u kojoj je sudjelovalo desetak povjerenika, a izvješća su prihvaćena velikom većinom glasova.

Skupština NSZSŠH tijekom subotnjeg jutra bavila se promjenama Statuta Sindikata, a zatim se pristupilo izborima za novog predsjednika Sindikata. Između dva kandidata za to mjesto, Jere Bilana iz Zadarske županije i Branimira Mihalinca iz Varaždinske županije, skupština se,nakon njihovog sučeljavanja, većinom glasova odlučila za "starog" novog predsjednika - Branimira Mihalinca, koji će i u slijedećem mandatu od četiri godine voditi naš Sindikat. Za zamjenicu predsjednika Sindikata prema novim odredbama Statuta, izabrana je Branka Pavoković, povjerenica Sindikata Virovitičko - podravske županije.

Čestitamo predsjedniku i njegovoj zamjenici i želimo im puno uspjeha u radu!

Izvor: NSZSŠH