Učenici smjera agroturistički tehničar posjetili eko imanje Mavrović

Autor: Rikard Bakan, 21. 10. 2009.

Posjet Eko-centru Mavrović

Srednja škola Pitomača već četiri godine upisuje učenike iz zanimanja agroturistički tehničar. Učenici navedenog programa sudjeluju na brojnim izložbama i manifestacijama vezanim uz agroturizam i ekoturizam. Već tri godine nazoče zanimljivostima koje se provode u Eko-centru Mavrović. Ove godine su sudjelovali u manifestaciji „Bundevijada“. Tom je manifestacijom dana prilika svim uzgajivačima i zainteresiranim posjetiteljima da se predstave široj javnosti i razmijene iskustva uzgoja.

Kako bi program bio što kvalitetniji, a krajnji rezultat veći uz samu izložbu bundeva i proizvoda od bundeve na „Bundevijadi“ su organizirane i razne radionice.

Jedan od događanja posvećen je uzgajivačima koji predstavljaju nove metode, uzgoja i obrade bundeva, a drugi dio prema široj publici vezano uz nutritivne vrijednosti bundeve i radionica kuhanja jela od bundeve.

Na kraju naše stručne ekskurzije učenici i profesori Giba Zdravko i Petričušić Dalibor ponijeli su pozitivne dojmove ove manifestacije koja ih je raznolikošću i vedrim bojama, te mirisima jeseni zadužila na sudjelovanje i slijedeće godine.

prof. Branka Pavoković

Izvor: S.Š. Pitomača