Kreativnost na satu matematike

Autor: Diana Musić, 6. 12. 2016.

Da i matematika može biti itekako kreativna pokazala nam je profesorica Kristina Cvetković na radionici izrade božićnih ukrasa na satu matematike s 2.d razredom.

Konstrukcijom jednakostraničnog trokuta pomoću geometrijskog pribora trokuta i šestara učenici su izrađivali zvijezde. Korištena su još i geometrijska tijela kugla, kružni vijenac i stožac. Osim toga učenici su imali zadatke ukrasiti božićnu jelku gdje se pomoću zadane visine pojedine jelke množenjem danim razlomkom iracionalnim brojem može odrediti potreban broj kuglica i lampica na jelki. Pogledajte fotografije i pokušajte i sami riješiti zadatke ili izraditi neke od božićnih ukrasa.