Drugi izlučni šahovski turnir u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca

Autor: Marin Domović, 16. 2. 2017.

15. veljače 2017., u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca u Pitomači održan je Drugi izlučni šahovski turnir. Multimedijska dvorana škole pretvorila se iznova u bojno poprište 14 novih, kreativnih šahovskih strategija…

Direktor turnira, ravnatelj Ivoš je pozdravio sve natjecatelje, zaželio svima puno uspjeha u natjecanju i otvorio 2. izlučni šahovski turnir. Nakon kratke upute natjecateljima s pravilima koju smo nazvali šahovskim bontonom u izlaganju glavnog suca, isprintane su liste parova, popularni program švicarac besprijekorno je i pravedno odradio cijeli posao, zajedno sa sucima i, naravno, natjecateljima. Bilo je opet završenih partija matom u 4-5 poteza, ali posebnost ovog turnira je to što nije bilo nijednog remija. Nakon 7 kola po 10'' i 5' po potezu dobili smo pobjednike i  novih sedmero plasiranih u predstojeće Veliko finale zakazano za 1. ožujka 2017. Imena finalista objavljujemo na listi konačnog poretka u prilogu, a sve ostalo možete vidjeti na fotografijama! Posebne čestitke upućujem pobjedniku II. izlučnog turnira, Dariju Matuzalemu iz 3.a razreda s maksimalnim učinkom od 7 bodova/pobjeda na turniru!

Službeni rezultati objavljeni su i na stranicama Chess-Results.com

S nestrpljenjem iščekujemo nastavak, Veliko šahovsko finale SŠ Stjepana Sulimanca, 1. ožujka 2017., na istome mjestu…puno sreće i pobjeda za 14-ero finalista! I ne zaboravite, finaliste očekuju obećane im nagrade! Iskrene čestitke svima igračima!

Pozdravlja vas vaš profesor u ulozi glavnog suca Turnira,

Marin Domović

Lista konačnog poretka: