Naši učenici na državnom GASTRO 2017. natjecanju u Crikvenici

Autor: Diana Musić, 24. 3. 2017.

Od ponedjeljka 20. do četvrtka 23. ožujka 2017. u Crikvenici u hotelu Omorika održano je Državno natjecanje GASTRO 2017. na kojemu su sudjelovali i učenici naše škole.

GASTRO natjecanje okuplja talentirane učenike u zanimanjima kuhar, konobar, slastičar, hotelijersko – turistički tehničar i turističko – hotelijerski komercijalist iz cijele Hrvatske. Mentori učenike pripremaju za prezentaciju jela i pića, spravljanje koktela, predjela, pripremanje menua, ali i za predstavljanje turističkih destinacija, prezentiranje poslovanja agencija te vođenju recepcije. Ove se godine natjecalo 93 učenika pod vodstvom 52 mentora a natjecanje je pratilo 5 koordinatora disciplina i 16 članova državnog povjerenstva.

Naši učenici osvojili su sljedeća mjesta:

Dominik Presečan, 5. mjesto u disciplini barskih mješavina, mentor. Darko Mihoković

Nino Sabolić, 7. mjesto u disciplini hladni slani izložak, mentor Davor Skender.

Natjecanje GASTRO motivira učenike za nastavak obrazovanja i promoviranje turističko – ugostiteljske djelatnosti i zanimanja, te razvija interese i sklonosti učenika za turističko – ugostiteljsku struku. Osim toga povezuje škole, potiče razmjenu iskustava učenika i mentora te škola i turističkog gospodarstva.

Čestitamo našim učenicima i mentorima i želimo puno uspjeha na daljnjim natjecanjima!