Kuhari na „Zlatnom Orahu“

Autor: Diana Musić, 5. 4. 2017.

Učenici naše škole sudjelovali su na 3. „Zlatnom Orahu“ – Orahovica 2017.

U organizaciji Udruge kuhara grada Orahovice te suorganizaciji Turističke zajednica grada Virovitice, a pod pokroviteljstvom Grada Orahovice i Virovitičko-podravske županije, petak 31. ožujka 2017. u Orahovici u hotelu ”Dukat” održano je 3. Međunarodno natjecanje slastičara ”Zlatni Orah” na kojem su sudjelovali i naši učenici.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je svečana torta od oraha.

Riječ je o događaju koji predstavlja veliki kulinarski spektakl i u kojem sudjeluju ponajbolji slastičari iz Hrvatske te vrhunski majstori slastica iz Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Osim profesionalaca, kao i prošle godine, natjecanje je organizirano i za mlade slastičare, učenike strukovnih škola. Sudjelovale su strukovne škole iz Vinkovaca, Osijeka, Virovitice, Pitomače, Slatine, Goražda iz Bosne i Hercegovine te domaćin Orahovica.

Našu školu predstavljali su učenica 1.d razreda programa kuhar Žaklina Barčan sa svečanom tortom „Žaklina“, te učenik 2.d razreda Matej Mažar koji je sudjelovao u izradi slanog jela za svečanu večeru pod nazivom „Podravski medaljoni“. Učenike je pripremio i vodio Darko Baričević, stručni nastavnik kuharstva-mentor.