Čitanjem do zvijezda – natjecanje u kreativnosti i znanju za srednje škole

Autor: Diana Musić, 26. 4. 2017.

Rezultati natjecanja s nacionalne razine održane u utorak 25. travnja 2017.

Da i školska knjižnica može biti mjesto gdje se razvija natjecateljski duh i pametno provodi vrijeme pokazale su nam učenice Ana Marija Mihoković, Patricia Apatić (1.b) i Ivona Derežić (3.a).  Zadatak natjecanja bio je pročitati četiri knjige, pažljivo i s razumijevanjem čak i nekoliko puta, te sudjelovati u online kvizu. Natjecanje se provodi tako da svi prijavljeni srednjoškolci u isto vrijeme odgovaraju na pitanja.  U veljači su izborile plasman za sudjelovanje na nacionalnoj razini natjecanja Čitanjem do zvijezda, što je samo po sebi veliki uspjeh. Na nacionalnoj razini osim pročitanih djela trebalo je naučiti ponešto i o autorima, žanru, te poznavati spomenute pojmove, djela, glazbu, kritike. Rezultati su sljedeći: Ivona Derežić 65% (49/75), Ana Marija Mihoković 51% (38/75), Patricia Apatić 36% (27/75). Čestitke djevojkama!