> Smjerovi

Sveukupno tjedno

Stručna praksa (godišnje)

Sveukupno godišnje

Ovo zanimanje namijenjeno je prvenstveno učenicima koji misle raditi na vlastitim obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima – BUDUĆIM FARMERIMA, ali i u poljoprivrednim tvrtkama i zadrugama kojih je iz dana u dan sve više na našem području. Zanimanje je interdisciplinarno što znači da obrazovni program objedinjuje sve najvažnije dijelove poljoprivredne proizvodnje: od stočarstva, ratarstva, voćarstva, vinogradarstva i vinarstva, povrćarstva, mehanizacije i zaštite bilja pa do tržišta i marketinga poljoprivrednih proizvoda.

Za praktičnu nastavu učenika strukovnih zanimanja u poljoprivredi imamo praktikum za ekološku proizvodnju, čija je izgradnja i obnova u cijelosti financirana iz IPA fondova, a nalazi se na mjestu bivše vojne karaule u Šašnatom polju kod Pitomače na zaštićenom području Regionalnog parka Mura-Drava. Praktikum će osigurati dugoročno održavanje stručne prakse za učenike naše škole ali i za studente i učenike drugih škola i fakulteta. Srednja škola Stjepana Sulimanca posjeduje i praktikum za vinarstvo i enologiju (vinski podrum i vinograd), te praktikum za voćarstvo (voćnjak). U sklopu praktikuma za ekološku proizvodnju škola ima i svoj pčelinjak sa pet košnica, na čijem unaprjeđenju marljivo radi naša Pčelarska sekcija. Škola u suradnji sa Agronomskim fakultetom u Zagrebu proizvodi bijelo pjenušavo vino na bazi grožđa bijeli pinot i chardonnay iz školskog vinograda.