Radovi na novoj školskoj zgradi: vijesti

Župan Tolušić obišao radove na izgradnji Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači

Autor: Josip Ivoš, 4. 1. 2013.

Virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić obišao je radove na izgradnji nove zgrade Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači. Radovi na ovoj investiciji koju u potpunosti financiraju Virovitičko-podravska županija i Općina Pitomača, ukupno vrijednoj više od 14 milijuna kuna, teku prema planu. Srednja škola Stjepana Sulimanca biti će završena do ljeta.

Poštujući dinamički plan realizacije izvođenja radova, nakon prethodno izvedenih armirano betonskih stupova i greda, nastavljeni su radovi na izvođenju nosive krovne konstrukcije ulaznog dijela građevine. Izvođenje radova na centralnim dilatacijama građevine odvija se nesmetano te je u tijeku izvedba nosive zidane konstrukcije sa pripadajućim vertikalnim ukrutama. U potpunosti su dovršeni građevinski grubi radovi prizemnog dijela građevine te je u tijeku priprema za izvođenja obrtničkih radova.

Podsjetimo, radovi na izgradnji nove školske zgrade započeli su u listopadu 2011. godine, a rok za izgradnju predviđen je do ljeta ove godine. Srednja škola Pitomača jedna je od najmlađih u Republici Hrvatskoj. Kao samostalna ustanova osnovana je 2003. godine, a djeluje u jednoj od najstarijih školskih zgrada u državi. Zgrada u kojoj se škola trenutno nalazi sagrađena je 1873. godine. U budućnosti će nositi ime prvog potpredsjednika Hrvatskog sabora Stjepana Sulimanca.

Izvor: www.vpz.com.hr

Skice modela nove školske zgrade (by Google SkechUp)