Radovi na novoj školskoj zgradi: vijesti

Virovitičko-podravska županija rekorder u izgradnji škola na području Republike Hrvatske! Do kraja godine otvara se nova zgrada Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači

Autor: Josip Ivoš, 22. 10. 2013.

Virovitičko-podravska županija i Općina Pitomača financiraju izgradnju nove zgrade Srednje škole Stjepana Sulimanca u Pitomači, čija je vrijednost izgradnje i opremanja oko 18.000.000,00 kuna. Završeni su fasaderski radovi, ograda oko škole, završeno je i postavljanje podova, grijanja i rasvjete. U tijeku je asfaltiranje prilaza školi i igrališta škole, te se rade neki sitni radovi vezani uz bojanje fasade i unutrašnjosti. Sada sljedi opremanje škole inventarom i opremom te dovršenje uređenja okoliša. Otvorenje se očekuje do kraja kalendarske godine.

Podsjetimo, radovi na izgradnji nove školske zgrade započeli su u listopadu 2011. godine. Srednja škola Pitomača jedna je od najmlađih u Republici Hrvatskoj. Kao samostalna ustanova osnovana je 2003. godine, a djeluje u jednoj od najstarijih školskih zgrada u državi. Zgrada u kojoj se škola trenutno nalazi sagrađena je 1873. godine.

Izvor: www.vpz.hr

Skice modela nove školske zgrade (by Google SkechUp)