> Knjižnica

Školska knjižnica SŠ Stjepana Sulimanca u Pitomači smještena je u prizemlju školske zgrade. Knjižnica s čitaonicom kvadrature je prema pedagoškim standardima i opremljena kompletnom opremom za prihvat i razvrstavanje knjiga i stručne literature, računalnom opremom, opremom za audio-vizualnu prezentaciju, fotokopirnim uređajem te čitaoničkim namještajem za 20 do 25 osoba.

Misija školske knjižnice  -  osigurati dostupnost knjižnične građe svim korisnicima, pristup svim relevantnim informacijama te njegovanje odgojno-obrazovnih, kulturnih i komunikacijskih potreba učenika, nastavnika i stručnih suradnika.

Vizija školske knjižnice  -  postati intelektualno, informacijsko i kulturno središte škole koje njeguje odgojno-obrazovnu komponentu i podrška je cjeloživotnom učenju.

Zadaće školske knjižnice:

• prikuplja, obrađuje, posuđuje izvore znanja u svim oblicima;
  • središte je školskih odgojno-obrazovnih, javnih i kulturnih zbivanja;
  • mjesto je partnerskog odnosa učenika, nastavnika, stručnih suradnika, roditelja i knjižničara;
  • stvara uvjete za samostalno i skupno učenje, potiče istraživački rad, razvija maštu i kreativnost;
  • razvija svijest o vrijednostima nacionalne kulture, posebno jezika, umjetnosti i znanosti, te vrijednosti multikulturalnosti.

Program rada knjižnice temelji se na:

• osposobljavanju za kritičko mišljenje; poticanje čitanja, stvaranja navika čitanja i prepoznavanje interesa čitatelja;
  • radionicama; aktivno sudjelovanje, istraživanje, timski rad, razvoj socijalnih vještina;
  • školskim projektima; samostalno i opsežno istraživanje, razvoj natjecateljskog duha, prezentiranje i vrjednovanje postignuća;
  • učenju kako učiti; metode učenja, organizacija znanja;
  • informacijskoj pismenosti; pretraživanje informacija, sažimanje, vrjednovanje.

Knjižničarska družina

Knjižničarska družina nastavit će djelovanje u šk.god. 2022./2023. Namijenjena je svim zainteresiranim učenicima koji svoju kreativnost i inovativnost žele pokazati u slobodno vrijeme kroz ovu izvannastavnu aktivnost. U suradnji sa školskom knjižničarkom obilježavat će se značajniji datumi, uređivati panoi, osmišljavati školske priredbe. Aktivnosti će se planirati i provoditi sukladno interesima učenika! Stoga nam se pridružite!

Dolaze nam blagdani!

Autor: Diana Musić, 1. 12. 2016.

Stigao je prosinac, a s njim i najljepše doba godine. Kako bismo stvorili blagdanski ugođaj, učenici i nastavnici SŠ Stjepana Sulimanca ukrasili su prostore škole božićnim ukrasima.

Knjižničarska družina na radionicama proteklih tjedana marljivo je izrađivala blagdanske ukrase. Postaviti ukrase i urediti školu pomogli su im i drugi zainteresirani učenici. Osim što smo bili vrijedni i kreativni, ugodno smo se družili i zabavili. Nadolazeći blagdani pravo su vrijeme za jačanje prijateljstva i pomaganje jedni drugima, za smijeh i veselje nastavnika i učenika.

U punom su jeku i pripreme za tradicionalnu božićnu priredbu, priliku da učenici pokažu svoje pjevačke i glumačke talente. Nestrpljivo čekamo priredbu!