Autor: Josip Ivoš, 8. 3. 2013.

Na temelju čl. 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnom i srednjem školstvu (Narodne novine RH 87/08., 86/09., 92/10., 90/11. i 86/12) Srednja škola Stjepana Sulimanca raspisuje Natječaj za primanje na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa.

Primiti će se na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa, na godinu dana, u suradnji sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, dvije osobe i to:

1. jednu osobu sa završenim preddiplomskim, diplomskim ili integriranim preddiplomskim i diplomskim  sveučilišnim studijem informatike ili drugog odgovarajućeg smjera koja će se osposobljavati za poslove administratora sustava.
  2. jednu osobu sa završenim preddiplomskim, diplomskim ili integriranim  preddiplomskim i diplomskim  sveučilišnim studijem ekonomskog ili drugog  odgovarajućeg smjera koja će se osposobljavati za poslove administrativnog radnika

Uvjeti:

• -da nemaju radno iskustvo u struci za koju su se obrazovale;
  • -da se vode u evidenciji nezaposlenih duže od 30 dana;

Polaznici/ce se primaju na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, nemaju status službenika/ca, nisu u radnom odnosu i ne primaju plaću za svoj rad, osim naknade u iznosu od 1.600,00 kn koju isplaćuje HZZ. HZZ im uplaćuje doprinose i druga davanja propisana Zakonom o poticanju zapošljavanja. Prava i obveze polaznika/ca stručnog osposobljavanja za rad i Srednje škole Stjepana Sulimanca uredit će se ugovorom o stručnom osposobljavanju za rad nakon što HZZ pozitivno ocijeni zahtjev Srednje škole Stjepana Sulimanca.

Prijavi je potrebno priložiti radnu knjižicu, životopis, te preslike osobne iskaznice, domovnice i dokaza o završenom studiju, odnosno srednjoj školi.

Prijave se podnose do 15. ožujka 2013. godine na adresu: Srednja škola Stjepana Sulimanca, Trg kralja Tomislava 6, 33405 Pitomača, s naznakom „prijava za stručno osposobljavanje“.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće biti razmatrane. Osobe koje podnesu prijavu bit će o rezultatima natječaja obaviještene u roku od 30 dana od isteka roka za podnošenje prijava. Ovaj natječaj se objavljuje na oglasnoj ploči i web stranici Srednje škole Stjepana Sulimanca, te web stranici HZZ-a.

Priloženi dokumenti:
Natjecaj_za_volontere.PDF (836.83 KB)