E-Lektire - cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca

Autor: Josip Ivoš, 21. 3. 2013.

Na inicijativu i uz potporu Ministarstva obrazovanja, znanosti i športa, a u realizaciji i Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet i Bulaja naklade, na ovim stranicama objavljuju se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire.

Knjige su besplatno dostupne učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. eLektire sadržavaju cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca, uključujući i ona s popisa obvezne školske lektire, u elektroničkom formatu. Pristup sadržajima eLektira je besplatan, a sadržaji su dostupni učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima uz korištenje elektroničkog identiteta u sustavu AAI@Edu.hr.

Cilj ovog zajedničkog projekta "Bulaja naklade" i CARNeta je da u dogledno vrijeme na Internetu budu dostupne sve osnovnoškolske i srednjoškolske lektire, kako obavezne tako i neobavezne, te ostala djela hrvatskih i stranih pisaca, sve pripremljeno prema uobičajenim standardima za objavljivanje lektirnih izdanja te popraćeno odgovarajućim dodatnim sadržajima poput bilješki o piscu i djelu, napomenama i objašnjenjima, rječnicima manje poznatih riječi, raznim zanimljivostima, ali i slikovnim materijalima, zvučnim zapisima, te videom i drugim multimedijskim sadržajima.

Glavni urednik projekta je Zvonimir Bulaja, dok CARNet osigurava tehničku podršku i prostor. Projekt financijski podržava Ministarstvo obrazovanja, znanosti i sporta.

eLektire dostupne su na adresi http://lektire.skole.hr

Izvor: MZOS; Carnet