> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Dvije srednje škole povezalo - cvijeće

Autor: Josip Ivoš, 19. 10. 2012.

POŽEGA – U sklopu IPA komponente IV – Razvoj ljudskih potencijala Poljoprivredno-prehrambenoj školi iz Požege i školi partneru Srednjoj školi Stjepana Sulimanca iz Pitomače, odobren je projekt Horticultural inclusion koji su sudionici projekta nazvali Povezanost cvijećem tih dviju srednjih škola. Riječ je o projektu vrijednosti oko 120.000 eura koji će se prema riječima voditeljice, dipl. iur. Jelene Ferdebar Hak realizirati u sljedećih 12 mjeseci.

"Europska unija osigurala nam je 81,39 posto iznosa, dok će preostali dio sufinancirati naše škole. Projektne aktivnosti predviđaju studijsko putovanje učenika i nastavnika u Ludbreg, a potom i u Nizozemsku, kako bi vidjeli primjere dobrog poslovanja vezanog uz uzgoj cvijeća. Naša glavna investicija bit će izgradnja plastenika na školskom zemljištu nedaleko od školske zgrade. Plastenik će biti veličine oko 400 “kvadrata” i bit će isključivo u funkciji uzgoja cvijeća, jednoljetnica i dvoljetnica koje se koriste za ukrašavanje javnih površina, a bit će ponuđene i na domaćem tržištu. Cilj je projekta popularizacija hortikulture kroz poboljšanje sposobnosti učenika koji se školuju za poljoprivredna zanimanja, posebno za zanimanje cvjećar predviđeno za učenike s posebnim potrebama" - rekla je voditeljica projekta Jelena Ferdebar Hak.

Prema riječima ravnatelja požeške Poljoprivredno-prehrambene škole Joze Bešlića, između dviju srednjih škola iz Požege i Pitomače potpisan je i Sporazum o partnerstvu prema kojemu će se edukativna predavanja za učenike, nastavnike i roditelje djece organizirati i u Pitomači.

Izvor: Glas slavonije