> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Natječaj INA Zeleni pojas - Srednjoj školi Stjepana Sulimanca odobren još jedan projekt!

Autor: Josip Ivoš, 10. 12. 2014.

Kroz program „Zeleni pojas“ Stručna komisija INA d.o.o. odabrala je 12 najboljih od čak 58 pristiglih projekata iz područja održivog razvoja. Projekt Srednje škole Stjepana Sulimanca„Oplemenimo boravak u Prekograničnom rezervatu biosfere Mura-Drava-Dunav“ čiji cilj je uređenje “zelenog odmorišta” na lokaciji Eko centra Banov brod se nalazi među odabranim projektima.

Među odabranim projektima Srednja škola Stjepana Sulimanca je jedina škola u RH kojoj je odobren projekt.  INA će sufinancirati odabrane projekte s iznosom od ukupno 280.000 kuna, a INA Klub volontera podržat će njihovu provedbu.

Kroz projekt uređenja „zelenog odmorišta“ u sklopu Eko centra „Banov brod“ smještenog u Prekograničnom rezervatu biosfere Mura-Drava-Dunav želimo - osim podizanja svijesti za zaštitu okoliša - potaknuti i razvoj zelenog turizma koji je, ujedno, i okosnica našeg projekta. Eko centar idejno je koncipiran na način da svojim funkcioniranjem i razvojem ostvari optimalnu uporabu i očuvanje prirodnih resursa, unaprijedi kvalitetu života općine, te da doprinese razvoju iste po pitanju edukacije, turizma, proizvodnje, održivog gospodarenja i same kulture. Kroz projekt su navedene karakteristike i prednosti uspostave Eko centra te što bi isti predstavljao i nudio nakon uspostave, kako žiteljima Općine Pitomača, tako i mnogobrojnim posjetiteljima iz svih krajeva lijepe naše i šire.

INA – Industrija nafte d.d. prepoznala je vrijednost predloženog projekta odobrila nam je tražena sredstva kako bi se stvorila i razvijala nova turistička ponuda u Pitomači i Virovitičko-podravskoj županiji.

Izvor: http://www.ina.hr/default.aspx?id=16093