> Sport
Sport u školi

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Maja Kirin, 10. 10. 2022.

U petak, 7.10.2022. godine povodom Europskog školskog sportskog dana, a u sklopu Europskog tjedna sporta, organizirali smo međurazredno natjecanje u malom nogometu za djevojke i mladiće.

Glavni cilj projekta je promicanje sporta te podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću za svakog pojedinca te poticanje socijalne uključenosti i razvijanje društvenih kompetencija među učenicima.

Odaziv je bio dobar. Sudjelovalo je 4 muških ekipa i 1 ženska.

Nakon razigravanja po skupinama dobili smo finaliste i u konačnici pobjednike.

Ove godine to su učenici 4.a i 1.b razreda: Dominik Belani, Mate Grabić, Leonard Košćak, Fran Pavunić i Ivan Glogovšek.

Drugo mjesto zauzela je ekipa drugih razreda: Niko Uzelac, Matej Rakitničan, Toni Španić, Ivan Peterfi, Matija Šimunija, Hrvoje Kapitan, Dominik Deskar, Alen Salihović.

Treće mjesto zauzela je ekipa trećih razreda: Filip Špiranec, Domagoj Kirin, Marino Rodeš, Adrijan Kovač, Sebastian Fučkar, Dalibor Rodić, Ivan Šmit.

4. mjesto zauzeli su razredi ekipa prvih razreda u sastavu: Josip Čubelić, Dorijan Kirin, Karlo Horvatinović, Patricio Munjeković, Karlo Filjak, Ivan Krznarić.

Na kraju turnira bila je najzanimljivija utakmica, gdje su djevojke odigrale s mladićima i pokazale svoje nogometne vještine u sastavu: Monika Zdjelar, Iva Kolaric, Mihaela Mikić, Lucija Bedekoviić, Lorena Erhatić i Marina Piskor.

Najbolji strijelac turnira bio je Dominik Belani s ukupno 11 pogodaka!

Čestitke svim ekipama na prikazanoj igri i fair play-u!!!