> Sport
Sport u školi

UNICEF MLJEČNA STAZA "TISUĆU STAZA, JEDAN CILJ"

Autor: Maja Kirin, 27. 9. 2023.

Ove godine Srednja škola Stjepana Sulimanca uključila se u akciju UNICEFA-a Mlječna staza. Tako su 15 učenika i 5 profesora tjekom održavanja utrke, od 15. do 24. rujna trčali, hodali, vozili bicikl te kao tim sakupljali kilometre putem aplikacije.

Uplaćena kotizacija donira se za edukaciju učitelja, nastavnika i drugih stručnjaka u školama za prepoznavanje problema mentalnog zdravlja kod djece i mladih te pružanja prve psihološke pomoći i podrške. Zatim za osposobljavanje novih voditelja edukacije kako bi se omogućila podrška mentalnom zdravlju djece i mladih diljem Hvatske te razvoj edukacije sadržajem za pomoć djeci i mladima u nošenju s traumama.

Procjenjuje se da se u Hrvatskoj više od 44.000 adolescenata (11, 5 %) u dobi 10 do 19 godina ima problema s mentalnim zdravljem.

Upavo je ta brojka od  44. 000 bila cilj ove humanitarne utrke, a sakupilo se  VELIKIH 66. 768.  Bravoooooooo  za sve sudionike  heart