> Sport
Sport u školi

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Maja Kirin, 13. 10. 2023.

U srijedu, 11.10.2023. godine povodom Europskog školskog sportskog dana, a u sklopu Europskog tjedna sporta, organizirali smo međurazredno natjecanje u malom nogometu za djevojke i mladiće.

Glavni cilj projekta je promicanje sporta te podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću za svakog pojedinca te poticanje socijalne uključenosti i razvijanje društvenih kompetencija među učenicima.

Odaziv je bio vrlo dobar. Sudjelovalo je 5 muških ekipa i 1 ženska.

Nakon razigravanja dobili smo finaliste i u konačnici pobjednike.

Ove godine to su učenici 3.b i 3.d razreda: Matija Šimunija, Hrvoje Kapitan, Alen Salihović, Ivan Peterfi i  Leonardo Đanić.

Drugo mjesto zauzela je ekipa drugih razreda: Dorijan Kirin, Josip čubelić, Leonard Koščak, Fran Pavunić, i Ivan Glogovšek.

Treće mjesto zauzela je ekipa 2.c i 2.d razreda: Toni Ivanović, Ivan Krznarić, Patricio Munjeković, Nikola Brlas i Karlo Horvatinović.

Četvrto mjesto zauzela je ekipa 1.a i 1.b razreda: Dalibor Munjeković, Alen Janković, Leon Stančec, Manuel Đanić i Dominik Deskar.

Peto mjesto zauzeo je 1.c: Tin Pinc, Noa Čikvar, Marko Posavec, Ivan Vranić i Filip špiranec.

Na kraju turnira bila je najzanimljivija utakmica, gdje su djevojke odigrale s mladićima i pokazale svoje nogometne vještine u sastavu: Tena Horvat, Monika Zdjelar, Lucija Bedeković, Iva Kolaric, Vanja Brozović, Lana Čor i Ana Horvat.

Najbolji strijelac turnira bio je Patricio Munjeković sa ukupno 8 pogodaka.

Čestitke svim ekipama na prikazanoj igri i fair play-u!!!