> Projekti
Projekti i kampanje u našoj školi :: vijesti

Natječaj za učenike za sudjelovanje u Erasmus+ projektu: Watchful Approach to Vocational Education (WAVE)

Autor: Josip Ivoš, 5. 11. 2015.

Srednja škola Stjepana Sulimanca raspisuje Natječaj za sudjelovanje učenika u programu Erasmus+, ključna aktivnost 1 – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Mobilnost će se realizirati u južnoj Engleskoj, pokrajina Devon, grad Torquay. Svrha boravka u inozemstvu je stručna praksa.

Opći cilj projekta:

Stručna praksa učenika u Engleskoj u tvrtkama koje se bave njihovim područjem rada i obrazovanja kako bi učenici stekli nova znanja, kompetencije i ideje za daljnje obrazovanje i rad na svojim budućim radnim mjestima.

Tko može sudjelovati?

Na mobilnost će ostvariti pravo ukupno 30 učenika i 3 nastavnika u pratnji prema slijedećim prioritetnim područjima:

- agroturistički tehničar -10 učenika (1 nastavnik pratitelj)

- upravni referent - 10 učenika (1 nastavnik pratitelj)

- kuhar i konobar - ukupno 10 učenika (1 nastavnik pratitelj)

Pravo podnošenja prijave na Natječaj imaju svi učenici Srednje škole Stjepana Sulimanca, koji se obrazuju u navedenim zanimanjima, a prioritet imaju učenici završnih razreda.

Kriterij za odabir učenika:

• opći uspjeh učenika,
  • motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava,
  • posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na školskim i ostalim natjecanjima),
  • uspješno izvršavanje zadataka na praktičnom radu,  snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike te pravovremeno i uspješno izvršavanje radnih zadataka na dosadašnjem praktičnom radu,
  • razvijene socijalne vještine,
  • dobro poznavanje engleskog jezika i
  • naglašeno zalaganje u dosadašnjem učenju i radu.

Rok za podnošenje prijave je 10 dana od dana objave.

Iznos financijske potpore za mobilnost učenika iznosi 1.568,00 eura po učeniku + 275 eura po učeniku za troškove putovanja (avio karte i prijevoz autobusom). Dakle, učenicima je mobilnost u cijelosti financirana, te učenici i njihovi roditelji ne snose nikakve troškove.

Trajanje mobilnosti za obavljanje stručne prakse je 2 tjedna, a termin koji smo dogovorili s partnerom The Training Partnership Ltd je od 07. veljače 2016. do 20. veljače 2016. Vrijeme provedeno na mobilnosti u Engleskoj učenicima je opravdano, te smatra da su bili na stručnoj praksi. Učenici će u Engleskoj dobiti potvrdu o obavljenoj stručnoj praksi, koja im kasnije može poslužiti kao preporuka pri zapošljavanju ili sudjelovanju u sličnim projektima.

Mobilnost učenika u Englesku odvijat će se prema područjima rada u sljedećim tvrtkama:

a) agroturistički tehničar: Seale Hayne, Embercombe, Occombe Farm

b) kuhar i konobar: TLH, Grand Hotel, Mercure Southgate Hotel, Exeter

c) upravni referent: Abbey Road Surgery, Body & Sole, Chelston Hall Surgery, Paignton Zoo, Torbay Council.

Ispunjeni obrazac za prijavu predaje se kod školske psihologinje ili kod ravnatelja. Obrazac za prijavu treba popuniti na računalu, isprintati ga i vlastoručno potpisati. Ukoliko imate bilo kakvih pitanja slobodno možete pitati ravnatelja ili psihologinju.

Tekst natječaja nalazi se u Prilogu

Obrazac za prijavu na natječaj nalazi se u Privitku 1 (popunjava se na računalu)

Opis plana mobilnosti nalazi se u Privitku 2

Opis mjesta stručne prakse po obrazovnim područjima nalazi se u Privitku 3